Trawa do regeneracji muraw już przy 5 stopniach celsjusza SOS 15kg

SOS – nowa koncepcja regeneracji darni boisk sportowych. SOS jest innowacyjnym produktem, charakteryzującym się niezwykle szybkim czasem kiełkowania i umacniania się nawet w przypadku zasiewu w niskich temperaturach. 

Dostępne opakowania: 15kg

510,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Czas dostawy: 48h

Dodaj do listy życzeń

 Barenbrug SOS

Najintensywniej eksploatowane boiska zwykle tracą większość źdźbeł trawy w środku zimy. Oznacza to, że kluby są zmuszone do improwizacji w celu podtrzymania ciągłości rozgrywek na właściwie utrzymanych boiskach.
Nasiona traw Barenbrug SOS rozwiązuje ten problem, ponieważ dosiewanie jest wykonywane w systemie ciągłym, tuż po zimie, tak aby pokrywa trawiasta była jak najgrubsza.

SOS – nowa koncepcja regeneracji darni boisk sportowych. SOS jest innowacyjnym produktem, charakteryzującym się niezwykle szybkim czasem kiełkowania i umacniania się nawet w przypadku zasiewu w niskich temperaturach. SOS kiełkuje i umacnia się o wiele szybciej niż czysta
życica trwała. Dzięki zastosowaniu SOS możliwe jest
istotne skrócenie „okresu regeneracji” po wykonaniu
dosiewu
• O prawie 15 dni w przypadku dosiewu w okresie
wzrostu trawy (po zakończeniu sezonu sportowego)
• O połowę w przypadku dosiewu tuż po zimie, nawet
jeśli temperatura gleby jest niska
SOS zapewnia gęstą okrywę trawy przez cały rok,
wydłużając sezon sportowy każdego boiska.

Szybkie kiełkowanie z SOS!
Po zakończeniu sezonu piłkarskiego wszystkie boiska sportowe wymagają renowacji, jednak bardzo napięte terminarze rozgrywek nie pozostawiają na to zbyt wiele czasu. Uzyskanie i utrzymanie właściwej okrywy trawiastej
stało się prawdziwym wyzwaniem... SOS to rozwiązanie będące w stanie zredukować czas regeneracji murawy. Dosiew z wykorzystaniem SOS gwarantuje o przynajmniej 60% szybszy miesięczny wzrost, czyli 15 dni szybciej niż z użyciem standardowych mieszanek zawierających życicę trwała!
Dosiew z SOS w niskiej temperaturze
Najintensywniej eksploatowane boiska zwykle tracą większość źdźbeł trawy w środku zimy. Oznacza to, że kluby są zmuszone do improwizacji w celu podtrzymania ciągłości rozgrywek na właściwie utrzymanych boiskach. SOS rozwiązuje ten problem, ponieważ dosiewanie jest wykonywane w systemie ciągłym, tuż po zimie, tak aby pokrywa trawiasta była jak najgrubsza.

SOS to więcej rozegranych meczy
Dzięki SOS dosiewanie jest możliwe przez cały sezon piłkarski. SOS daje stale gęstą okrywę trawiastą, co zwiększa również częstotliwość rozgrywek w roku. Boiska będą więc wykorzystywane intensywniej niż kiedyś, a liczba godzin gry wzrośnie znacząco!

Używanie SOS stanowi również dobry sposób na ograniczenie występowania wiechliny rocznej. W przeciwieństwie do SOS, wiechlina roczna (poa annua) tworzy bardzo płytki system korzeniowy, przez co jest podatna na uszkodzenia. Poa annua jest również jaśniejsza od reszty trawy, co powoduje efekt odbarwienia murawy. Główną cechą SOS jest szybkie kiełkowanie i umacnianie się w niskich temperaturach, co ogranicza możliwość ukorzenienia się wiechliny rocznej.
Dawka siewu: 45-50 gram/m2


Skład mieszanki:
100% - SOS

Gęstość zasiewu:

35-40 gram/m2

Nawadnianie
Po zasiewie ważne jest aby w górnej warstwie gleby utrzymywać wilgoć, tak aby przyspieszyć proces kiełkowania. Jeśli konieczne jest nawodnienie, powinno ono trwać przez przynajmniej tydzień po wypuszczeniu pierwszych kiełków.


Royal Barenbrug Group jest globalnie działającą:  firmą nasienną, zarządzaną w Holandii. Do dzisiejszego dnia Barenbrug Group jest niezależną firmą rodzinną. Przeszło 100-letnie doświadczenie oraz nasze międzynarodowe uznanie jest oparte na takich wartościach jak Innowacja, Jakość, Marketing i Partnerstwo.

Specjalizujemy się w hodowli i produkcji nasion traw oraz dystrybucji traw pastewnych i gazonowych na całym świecie. Nasza sprzedaż w roku ubiegłym - 160 milionów euro - czyni nas jedną z największych światowych firm w branży. Grupa Barenbrug posiada 20 filii w 12 krajach na:  pięciu kontynentach.

Badania i hodowla prowadzone we wszystkich strefach klimatycznych na świecie wraz z ciągłymi badaniami naukowymi dają w rezultacie wysokiej jakości produkty.

Firma kontynuuje długotrwałe partnerskie stosunki ze swoimi klientami i hodowcami oraz bierze czynny udział w ważnych projektach badawczych wraz z czołowymi uniwersytetami i instytucjami naukowymi.

Specjalistyczna wiedza pomaga nam oferować coraz doskonalsze produkty.

Nasza marka oznacza najwyższą jakość.

Produkty powiązane

Popularne